רשלנות רפואית בטיפול שורש

רשלנות רפואית בטיפול שורש – אחריות ופיצויים

אנשים רבים נזקקים במהלך חייהם לטיפול שורש. טיפול שורש בשיניים הוא טיפול נפוץ למדי, שמטרתו לשמר שיניים שנפגעו. בדרך כלל טיפול שורש נדרש בשל הזנחת מצב השיניים ואי טיפול בהן, כך שנגרמים זיהומים ומחלות בתעלות השורש ומתפתחת עששת.

המטרה של טיפול שורש היא להחליף את מוך השן בחומר חיצוני שימנע כניסת גורמים מזהמים לשן. כיצד יכולה לבוא לידי ביטוי רשלנות רפואית בטיפול שורש? כל המידע – לפניכם.

 

רשלנות רפואית בטיפול שורש – מתי מתרחשת?

רשלנות רפואית רופא שיניים יכולה להתרחש כאשר הרופא מבצע טיפול שורש למטופל.

ראשית, בדרך כלל טיפול שורש מבוצע תחת הרדמה מקומית. הרופא מגיע למוך השן, מסלק את הרקמה מהתעלות ולאחר מכן מחטא בצורה יסודית את תעלות השורשים. אם החיטוי ויצירת סביבה סטרילית לא מבוצעים כראוי, עולה חשש לזיהום, שיוביל לכאבים ולצורך בטיפול שורש נוסף. רופא מיומן אמור לחטא היטב את האזור ולא לפעול בצורה רשלנית.

לאחר החיטוי הרופא אוטם את האזור בסתימת שורש ובסתימה זמנית כדי להעניק הגנה מקיפה לשן. לאחר מספר ימים, הסתימה מוחלפת לסתימה קבועה. גם כאן חשוב להקפיד ולבצע עבודה יסודית ואחראית כדי שלא ייגרם למטופל נזק.

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים במסגרת טיפולי שורש יכולה להתרחש גם בשל טיפול לא נכון בשן – קדיחה מעבר לנדרש, כך שהשן נסדקת ובסופו של דבר יש לעקור אותה.

תוצאה קשה שעלולה לנבוע מרשלנות היא נזק לתעלת העצב שמחוברת ללשון וכתוצאה מכך – אובדן חוש הטעם. אם מתרחש אירוע כזה, יש לפעול מיידית ולהתחיל לתת אנטיביוטיקה בזריזות.

עילות נוספות לתביעה בשל טיפול שורש רשלני יכולות להיות בגין אבחון שגוי, אי ביצוע בדיקות מקיפות וממוקדות לפני הטיפול, אי מתן טיפול תרופתי בתום הטיפול, העדר מעקב לאחר הטיפול, אי קבלת הסכמה מדעת מהמטופל לטיפול המוצע ועוד.

רופאי השיניים התרשלו – התובעת תקבל פיצוי

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים יכולה לבוא לידי ביטוי בטיפולי שורש שמהווים חלק מתוכנית טיפול בפה. כך למשל, בת”א 34736-05-18 פלונית נ’ אליאס עביד נדונה תביעה לקבלת פיצויים בגין נזק שנגרם עקב התרשלות הנתבעים.

תוכנית הטיפול בתובעת כללה, בין היתר, הסרת הגשר הקיים בלסת התחתונה; עקירת שתי שיניים מרכזיות בלסת התחתונה; חידוש טיפולי שורש בכל שיני לסת תחתונה הקיימות; שתל וכן מבנים וכתרי זרקוניה.

מחוות דעת המומחה שהגישה התובעת עולה, כי הטיפול שקבלה היה רשלני. כך למשל נקבע, כי הרופא התעלם מהתהליכים הפריאפיקליים בחלק מהשיניים בלסת העליונה ולא ביצע חידוש טיפולי שורש כנדרש. כמו כן, החלטה להשאיר שן מסוימת הייתה מוטעית, בשל הדלקת בין השורשים, טיפול השורש הלקוי והעששת המשנית.

בית המשפט קבע, כי אין לייחס לרופאים הנתבעים את מלוא האחריות למצבה של התובעת, שכן יש בעדותה מספר סתירות, ועם זאת בהחלט יש להטיל אחריות על הרופאים, שכן הם התרשלו בטיפול בתובעת.

נפסק, כי על הנתבעים לפצות את התובעת בסכום של 92,600 ₪ שכולל, בין היתר, פיצוי בגין כאב וסבל ועלויות שיקום השיניים.

הגשת תביעה בשל רשלנות בטיפול שורש

אם נפגעתם בעקבות טיפול שורש או אם אתם סבורים שטיפול השורש לא בוצע כראוי, ואתם שואלים איך לתבוע רופא שיניים והאם זה בכלל אפשרי, דעו כי ניתן להגיש תביעה בשל רשלנות רפואית.

כדי להגיע למסקנה שיש מקום להגיש תביעה, פנו להתייעצות עם עו”ד רשלנות רפואית, והוא יבחן את התיק הרפואי, ישמע מכם את פרטי המקרה ויוכל לייעץ לכם האם אכן קיימת עילה להגשת תביעה.

במידת הצורך, עורך הדין יפנה למומחה לרפואת שיניים כדי לקבל ממנו חוות דעת רפואית.

אנו עומדים לרשותכם, ונשמח לסייע לכם ככל האפשר.

*לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מעורך דין רשלנות רפואית ממשרד עורכי הדין ישר יעקובי, חייגו: 03-6914004.

טיפול שורש

אז מה היה לנו?

img-8
עו"ד ישר יעקובי
עו"ד ישר יעקובי

מייסד המשרד, עורך הדין ישר יעקובי, החל את דרכו בעולם המשפט בשנת 1998. לאורך השנים צבר משרדו הצלחות משפטיות רבות. המשרד אף נבחר מספר פעמים על ידי חברת הדירוג הבינלאומית Dun @ Bradstreet כאחד ממשרדי עריכת הדין המובילים בישראל.

עו”ד ישר יעקובי ברשתות: פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב

זקוקים לשירותים משפטיים בנושאי רשלנות רפואית?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים בנושא