רשלנות רפואית באבחון סוכרת

האם ייתכן שיכולתם להימנע מנזק שנגרם לכם על פי החשד עקב רשלנות רפואית באבחון סוכרת? אם חוויתם נזק בעקבות מחדל, שגיאה או טעות רפואית הנוגעת למחלת הסוכרת, אנו מזמינים אתכם לקבל מידע מקיף בנושא ולהיפגש איתנו על מנת לבחון את האפשרות להגשת תביעת פיצויים:

על מחלת הסוכרת

סוכרת נחשבת למחלה כרונית קשה ונפוצה בעולם המערבי. בישראל, זוהי אחת מסיבות המוות הנפוצות ביותר, המצטרפת לנתונים מדאיגים מהעולם, לפיהם כ-450 מיליון בני אדם צפויים לחלות בסוכרת עד לשנת 2030.

רוב החולים בישראל לוקים בסוכרת סוג 2, אם כי הסכנות מהמחלה, לרבות אלה השמורות למחדלים רפואיים בטיפול או באבחון שלה, מאפיינים גם את חולי סוג 1. 

סוגי המחלה

לסוכרת יש שני מופעים נפוצים וידועים:

סוג 1 – סוג זה מהווה סוכרת נעורים כתוצאה מחוסר באינסולין בלבלב.

סוג 2 – מחלה הנגרמת בדרך כלל בעקבות אורח חיים לקוי הכולל השמנה, ישיבה מרובה וחוסר בפעילות גופנית, כך שאורח חיים בריא ומטיב ימנע במידה רבה את התפתחותה. 

הסוכרת טומנת בחובה מכלול רחב של סיבוכים וביניהם מחלת לב כלילית, מחלת כלי דם היקפית, שבץ מוחי, מחלות כליות, כיבים ואף פגיעה בגפיים התחתונות או בראייה. כיום טיפול במחלה צפוי להשיג שליטה טובה, תוך בלימת החמרתה על כל הסיבוכים הפוטנציאליים. מסיבה זו חשוב מאוד לאבחן כראוי ומבעוד מועד את המחלה ולספק למטופלים חלופות איכותיות, תוך שמירה על שגרת טיפולים ומעקבים רפואיים הולמים. 

על מחלת הסוכרת

 

רשלנות רפואית באבחון סוכרת: איך ומתי?

רשלנות סביב המחלה תיווצר בכל אחת מהתחנות הרפואיות בהן יפגוש המטופל בצוות הרפואי, כאשר הראשונית תתרחש עוד במהלך בדיקת רמות הסוכר בדם. אם חל אבחון רשלני של זיהוי רמות הסוכר הגבוהות ואף אירוע חמור כמו התעלמות מהתוצאות, הדבר יוביל לתביעת רשלנות רפואית באבחון הנושאת בפיצוי כספי משמעותי.

גם רשלנות באבחון מחלת סוכרת פעילה תגרום לסיבוכים קשים, לרבות בקרב נשים בהריון שעשויות להימצא יחד עם עוברן בסיכון מוגבר ולכן מתבקשות לעבור בדיקת העמסת סוכר בשבוע ה-24-25 להריונן. אם היולדת לא קיבלה הפניה לבדיקה זו, לא הוסברו לה החשיבות והצורך בבדיקה או שתוצאות הבדיקה לא זכו להתייחסות הולמת, מהווה הדבר רשלנות רפואית חמורה באבחון סוכרת.

ביטוי נוסף של רשלנות רפואית באבחון סכרת יהיה בנוגע לטיפול התרופתי למחלה. כאשר רושם הרופא מינון שגוי, בין אם בשוגג ובין אם כתוצאה מאבחון לקוי של המצב וחומרת המחלה, הדבר עלול להיחשב כרשלנות אם נגרם מכך נזק כלשהו. גם אי מתן הסבר לגבי חשיבות הטיפול, תופעות הלוואי או ביצוע מעקב למחלה והנחיות הטיפול עבורה עשוי להצדיק עילה לתביעה. 

ביטוי נוסף של רשלנות רפואית באבחון הסוכרת הוא של העדר זיהוי של סיבוך מורכב וחמור בשם קטואצידוזיס סוכרתי (DKA). זהו סיבוך שנגרם עקב תופעות לוואי מתרופות מסוימות, בראש ובראשונה מינון אינסולין שגוי. סיבוך זה מאופיין בעלייה ניכרת בחומציות הדם, המביאה לתחושת צמא מופרזת, שיתון מוגבר, הקאות ובחילות, כאבי בטן ועד בלבול וטשטוש הראייה. כאשר לא ניתנת אבחנה מהירה, מדויקת ואיכותית של הסיבוך על כל זיהוי התסמינים ובלימתם בהקדם, הדבר עשוי להיחשב כרשלנות רפואית חמורה ביותר. 

כיצד מוכיחים רשלנות רפואית באבחון סוכרת?

כל תביעת רשלנות רפואית נדרשת לשלוש הוכחות מרכזיות:

  • הוכחת נזק – הנתבע נדרש להראות כי נגרמו לו נזקים בריאותיים כתוצאה מהמקרה
  • הוכחת הרשלנות – יש להוכיח שבוצעו טעות, מחדל או שגיאה באבחנה הרפואית
  • הוכחת הקשר הסיבתי – האלמנט המכריע לקבלת התביעה הוא מרכיב ההוכחה הקושר בין הרשלנות שהתרחשה לבין הנזק שנגרם ממנה, מה שיצביע על השתלשלות מובהקת של האירועים ויבהיר משפטית כי חלה רשלנות רפואית והיא גרמה לנזק בר פיצוי. 

כמובן שעל מנת לעמוד במכלול ההוכחות הנדרשות, יש לפעול מול עו”ד רשלנות רפואית מקצועי ומיומן עוד משלב הערכת סיכויי התביעה. 

 

נפגעתם כתוצאה מרשלנות באבחון מחלת הסוכרת?

אם מחלתכם אובחנה באיחור ניכר, או שהאבחון שלה לוקה בחוסר דיוק על התאמת סוג הטיפול ומינון הטיפול, אם נתקלתם בהתעלמות ביחס לתוצאות בדיקות לאבחון רמות הסוכר או בהעדר הסבר לגבי חשיבות הטיפול, הבדיקות והמעקבים באופן שגרם לכם לנזק – פנו אלינו ונשמח לסייע לכם.

משרד עו”ד לענייני רשלנות רפואית – עו”ד ישר יעקובי מזמין אתכם לבדיקת המקרה ללא כל התחייבות, תוך הערכה מקצועית של סיכויי התביעה וסכום הפיצויים הצפוי ממנה. 

במעמד התביעה, נשתמש בחוות דעת רפואית מאת מומחה רפואי הנוגע למישור הרפואי בו תעסוק התביעה, על מנת שיבדוק פיזית את הנפגע, יעריך את נזקיו ויתוודע לכשלים, הטעויות או המחדלים שלקחו חלק באבחון המחלה.

הגשת חוות הדעת לצד תביעת פיצויים מנומקת היטב ומגובה בכל ההוכחות המשפטיות הנדרשות, תגדיל את הסיכויים להצלחת התביעה וסיומה בפיצויים גבוהים. 

כיצד מוכיחים רשלנות רפואית באבחון סוכרת

רשלנות רפואית באבחון סוכרת

אז מה היה לנו?

img-8
עו"ד ישר יעקובי
עו"ד ישר יעקובי

מייסד המשרד, עורך הדין ישר יעקובי, החל את דרכו בעולם המשפט בשנת 1998. לאורך השנים צבר משרדו הצלחות משפטיות רבות. המשרד אף נבחר מספר פעמים על ידי חברת הדירוג הבינלאומית Dun @ Bradstreet כאחד ממשרדי עריכת הדין המובילים בישראל.

עו”ד ישר יעקובי ברשתות: פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב

זקוקים לשירותים משפטיים בנושאי רשלנות רפואית?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים בנושא